Sıkça Sorulan Sorular

1
BMW ikame aracı hangi durumlarda alırım?

İlgili ek teminat aşağıdaki şartların oluşması durumunda çalışmaktadır.

• İlgili teminat kapsamında bir hasar oluşması,
• Otomobilin kullanılmayacak kadar hasar alması,
• Otomobil tamir süresinin zaman alacak olması gibi bir çok durumda Premium Kaskonuz ile sigorta şirketinden ikame araç alabilirsiniz.

Premium Kasko müşterileri ikame araçta Premium hizmet sunulmakta olup, yukarıdaki durumların oluşmasıyla Premium Kasko müşterilerine BMW ikame araç önceliği verilecektir. Talebin yoğun olduğu istisnai dönemlerde BMW otomobil tedariği yapılamadığında; Borusan Otomotiv Premium’dan destek sağlanacak, yine tedarik edilemezse belirlenen markalarda premium segment araç tedariği sağlanacaktır.

1
Mini Onarım Nedir?

Mini Onarım teminatı, ufak hasarlarda Kasko poliçesi geçerliliği süresince otomobilinizde oluşacak ufak çaplı hasarları onarımını sağlamaktadır.
Premium Kasko ayrıcalığı ile mini onarımlarınız Borusan Yetkili Servisleri’nde yapılacaktır. Yılda 1 defa 1.000 TL limit ile poliçenizin hasarsızlığı bozulmayacaktır.*

*İlgili yenileme döneminde Premium Kaskonuzun yenilenmesi durumunda geçerlidir.

1
Hasar anında aracım hangi yetkili servise çekilecek?

Sigortalı tarafından aksi bir talep olmadığı sürece otomobilin satın alındığı Yetkili Satıcının servisine çekilecektir.
Hasarın yaşandığı şehirde yetkili servisin olmaması durumunda, çekici hizmeti otomobilinizi en yakın yetkili servise aracınızı çekecektir.*

* Çekici hizmeti 300 km mesafeye kadar bu hizmeti ücretsiz sağlayacaktır.

1
Premium Kaskoyu kimler satın alabilir?

Premium Kasko BMW ve MINI marka otomobil sahiplerine özel hazırlanmış bir kasko poliçesidir. 10 yaşa kadar tüm BMW ve MINI otomobil sahipleri Premium Kaskoya sahip olabilirler.

1
Premium Kaskoya hasarsızlık aktarımı yapılabiliyor mu?

Hasarsızlık indiriminizin Premium Kaskoya aktarılması mümkündür. Hasarsızlık indirimi aşağıdaki durumlarda aktarılır.

• Hasarsızlık indirimi bulunan otomobilinizi satıp, aldığınız yeni BMW ya da MINI otomobilinize yapılacak Premium Kasko poliçenize,
• Mevcut aracınızın kasko poliçe yenileme döneminde poliçenizi Premium Kasko olarak yenilemeyi tercih ettiğinizde Premium Kasko poliçenize hasarsızlık indirimini aktarabilirsiniz.